23. február 2020
Facebook
piatok, 17 máj 2019 20:00

Britský neonacista plánoval vraždu labouristickej poslankyne, súd mu vymeral doživotie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LONDÝN 17. mája (WebNoviny.sk) - Londýnsky súd v piatok vymeral trest doživotného väzenia britskému neonacistovi, ktorý plánoval zavraždiť poslankyňu britského parlamentu. Dvadsaťtriročný stúpenec krajnej pravice Jack Renshaw sa v júni minulého roka priznal k tomu, že plánoval vraždu poslankyne za Labouristickú stranu Rosie Cooper. Za týmto účelom si v roku 2017 zaobstaral aj mačetu.

Príslušnosť k hnutiu popreli

"Som presvedčená, že dnes zvíťazila spravodlivosť. Nie pre mňa osobne, ale pre každého poslanca a služobníka verejnosti, a tiež pre náš demokratický spôsob života, ktorý nám poskytuje privilégium slobody slova bez strachu z násilnej odplaty," reagovala na rozsudok poslankyňa, ktorú mal neonacista zavraždiť. Renshaw, a tiež ďalších päť údajných členov britskej neonacistickej organizácie Národná akcia, spolu s ktorými sa páchateľ objavil na súde, síce príslušnosť k tomuto hnutiu poprelo, podľa britských médií však jednoznačne pochádzajú z radov tejto organizácie.

Prudko rasistická organizácia

Národnú akciu zakázali vo Veľkej Británii v roku 2016, pričom britská vláda ju označila za "prudko rasistickú, antisemitskú a homofóbnu neonacistickú organizáciu". Národná akcia okrem iného verejne velebila krajne pravicového extrémistu Thomasa Maira, ktorý v roku 2016 zavraždil poslankyňu Labouristickej strany Jo Coxovú.

Viac k témam: krajná pravica, súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský neonacista plánoval vraždu labouristickej poslankyne, súd mu vymeral doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 186 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner