24. august 2019
Facebook
pondelok, 20 máj 2019 22:00

Kancelár Kurz po škandáloznom videu posiela z vlády preč aj Kickla a celú FPÖ

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VIEDEŇ 20. mája (WebNoviny.sk) - Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v pondelok požiadal prezidenta Alexandra Van der Bellena, aby odvolal z jeho kabinetu aj ministra vnútra Herberta Kickla, ďalšieho prominentného člena koaličnej krajne pravicovej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).

Video z ostrova Ibiza

Strana sa otriasa vo svojich základoch po tom, čo nemecké médiá zverejnili video z rozhovoru na španielskom ostrove Ibiza z roku 2017. Doterajší šéf FPÖ a vicekancelár Heinz-Christian Strache v ňom ponúka budúce kontrakty výmenou za financovanie jeho strany istej rusky hovoriacej žene, o ktorej si myslí, že je sprostredkovateľkou bohatých ruských biznismenov.

Vládu opustí celá FPÖ

Strache už oznámil svoj odchod z postu vicekancelára aj z pozície predsedu FPÖ, podľa kancelára Kurza je však nutné aj to, aby zo svojej funkcie odišiel aj Kickl, pretože iba tak môže byť podľa neho zaistená totálna transparentnosť vyšetrovania tohto prípadu. Kurz ďalej tiež očakáva, že vládu opustí kompletne celá FPÖ, tak ako to už avizovala. Uvoľnené vládne pozície budú až do predčasných volieb zastávať nestraníci, oznámil v pondelok Kurz. Predčasné parlamentné voľby by sa podľa všetkého mali konať na začiatku septembra, ich termín však zatiaľ nebol stanovený.

Viac k témam: FPÖ Slobodná strana Rakúska
Zdroj: Webnoviny.sk - Kancelár Kurz po škandáloznom videu posiela z vlády preč aj Kickla a celú FPÖ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 72 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner