Print this page
utorok, 18 jún 2019 17:00

Prezidentka Čaputová dodrží tradíciu, jej prvá zahraničná cesta smeruje do Česka

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová navštívi vo štvrtok Prahu. Dodrží tak tradíciu, že prvá zahraničná cesta slovenského ústavného činiteľa smeruje do Českej republiky. Ako ďalej informovala Martina Goffová z tlačového odboru prezidentskej kancelárie, prezidentka sa počas svojej nástupnej návštevy postupne stretne s najvyššími ústavnými činiteľmi ČR - prezidentom Milošom Zemanom, s ktorým absolvuje aj spoločný slávnostný obed a tlačovú konferenciu, s predsedom Senátu Parlamentu Českej republiky Jaroslavom Kuberom a s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radkom Vondráčkom. Okrem toho má Čaputová v programe položenie kytice k hrobu prezidenta Václava Havla. Súčasťou programu je aj stretnutie s krajanmi. Večer sa zúčastní na koncerte Zuzana není sama doma a potom sa stretne s osobnosťami v Mlýnské kavárne. Koncert pre ňu pripravili jej priaznivci, medzi organizátorov patrí aj Ladislav Snopko. Vystúpia na ňom napríklad Dan Bárta, Katarzia, Dorota Nvotová či kapela Živé kvety. Zobraziť fotogalériu k článku:
Inaugurácia Zuzany Čaputovej

Viac o téme: Inaugurácia Zuzany ČaputovejViac k témam: Praha, prezident Českej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová dodrží tradíciu, jej prvá zahraničná cesta smeruje do Česka © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 50 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL