Print this page
streda, 17 júl 2019 17:00

Mladík zrejme ukradol osobné údaje miliónov Bulharov, chcel si dokázať svoje počítačové zručnosti

Written by 
Rate this item
(0 votes)

17.7.2019 (Webnoviny.sk) - Bulharská polícia zadržala osobu podozrivú z hackerského útoku na finančnú správu, pri ktorom unikli osobné a finančné údaje o miliónoch bulharských občanov a spoločností. Policajný šef kybernetickej bezpečnosti Javor Kolev v stredu informoval, že podozrivým je 20-ročný bulharský zamestnanec spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou. Vyšetrovanie naďalej prebieha a na útoku sa mohli podľa neho zúčastniť aj ďalšie osoby.

Chcel si vraj dokázať počítačové zručnosti

Bulharský premiér Bojko Borisov sa vyjadril, že podozrivý s dobrým vzdelaním sa snažil dokázať si svoje počítačové zručnosti. Ako dodal, mladík potvrdil dobrú povesť bulharského vzdelávacieho systému, namiesto spôsobovania škôd by však mal pracovať pre štát.

Unikli údaje o miliónoch Bulharov

Únik informácií, dosiaľ najväčší v tejto balkánskej krajine, zahŕňal mená, osobné údaje a finančné príjmy jednotlivcov a spoločností. Pri útoku podľa miestnych médií unikli údaje o približne piatich miliónoch ľudí z celkovo siedmich miliónov obyvateľov Bulharska.

Viac k témam: hacker
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík zrejme ukradol osobné údaje miliónov Bulharov, chcel si dokázať svoje počítačové zručnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 65 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL