21. január 2020
Facebook
streda, 14 august 2019 09:00

Letisko v Hongkongu obnovilo po protestoch prevádzku, ale v príletovej hale ešte táboria demonštranti

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.8.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 14. augusta 07:49
Medzinárodné letisko v Hongkongu v stredu ráno po dvoch dňoch masívnych protestov prodemokratických demonštrantov obnovilo prevádzku. V príletovej hale stále táborí zhruba tridsať demonštrantov, no odbavovacie prepážky sú otvorené a lety fungujú normálne, uvádza agentúra AP. Protestujúci v časti terminálu rozmiestnili po zemi plagáty a letáky, pasažierov však neobťažujú.

Časť letiska vyhradili demonštrantom

Vedenie letiska informovalo, že získalo "dočasný súdny príkaz na zabránenie osobám v nezákonnom a úmyselnom bránení alebo zasahovaní" do letiskovej prevádzky. Ako vo vyhlásení uviedlo, časť letiska vyhradili demonštrantom. Mimo vyhradené miesto protesty nepovolia. Pondelňajší masový protest, pri ktorom sa na letisku zišli tisícky ľudí, viedol k zrušeniu viac ako 200 letov. Na ďalší deň letisko na krátko obnovilo prevádzku, no po tom, čo protestujúci zaplnili hlavný terminál a zablokovali prístup ku kontrolám pre odchádzajúcich pasažierov, popoludní zastavilo check-in pre všetky zostávajúce lety. V dôsledku protestu tak v utorok zrušili viac ako 100 letov. Väčšina demonštrantov z letiska odišla po tom, čo na miesto prišla polícia so slzotvorným plynom a obuškami a pokúšala sa dostať do terminálu, ktorého vchody blokovali. Príslušníci poriadkovej polície sa na krátko dostali aj do stretov s protestujúcimi.

Zbili najmenej dvoch mužov

Okrem toho demonštranti zbili najmenej dvoch mužov, ktorých považovali za utajených čínskych agentov. Mužov neskôr z miesta odviezli zdravotníci. Podľa šéfredaktora čínskych štátnych novín Global Times bol jeden z mužov ich novinár. Hongkonská polícia uviedla, že piatich ľudí zatkli za nezákonné zhromažďovanie, napadnutie policajtov a držbu zbraní. Hongkong už viac ako dva mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti pročínskej šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.

Viac k témam: protesty, zrušenie letov
Zdroj: Webnoviny.sk - Letisko v Hongkongu obnovilo po protestoch prevádzku, ale v príletovej hale ešte táboria demonštranti © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 42 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner