26. máj 2020
Facebook
pondelok, 19 august 2019 10:00

Polícia zatkla Jonathana, ktorý je podozrivý z brutálnej vraždy svojho brata Davida

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.8.2019 (Webnoviny.sk) - Austrálska polícia zatkla jedného z najhľadanejších mužov v krajine, ktorý bol viac ako dva roky na úteku pred spravodlivosťou. Štyridsaťjedenročný Jonathan Dick je podozrivý z toho, že v roku 2017 v nákupnom centre v Melbourne zabil mečom svojho brata Davida. Mužom zákona sa ho podarilo zatknúť v pondelok v centre mesta po bitke s ďalšími dvoma osobami.

Zábery z bezpečnostných kamier

Tridsaťšesťročného Davida Dicka smrteľne zranili vo februári, keď vystupoval z výťahu na parkovisku v obchodnom centre Westfield Doncaster. Polícia v tom čase útok označila za "brutálny" a vydala zatykač na jeho brata, ktorého identifikovali podľa záberov z bezpečnostných kamier. Jonathan Dick bol odvtedy na úteku, hoci úrady dostali niekoľkokrát hlásenia o tom, že ho niekto videl. Polícia vlani dokonca vypísala odmenu 100-tisíc austrálskych dolárov (v prepočte približne 61-tisíc eur) za akékoľvek informácie, ktoré by viedli k jeho dolapeniu.

Vydané varovanie pre verejnosť

Dicka tiež zaradila na zoznam desiatich najhľadanejších osôb a vydala varovanie pre verejnosť, aby sa k nemu nepribližovala. Podľa polície Dick za ostatné roky nežil na ulici a skrýval sa "im priamo pred očami". Zatknúť sa im ho podarilo po tom, ako sa údajne dostal do pouličnej potýčky s dvomi mužmi. Na záberoch, ktoré zverejnili médiá, vidieť, ako ho muži zákona odvádzajú, pričom má zakrvavenú tvár. Spomínaní dvaja muži tiež utrpeli zranenia, informovala polícia. "Presné okolnosti vedúce k incidentu zatiaľ nie sú známe, ale polícia predpokladá, že minimálne jedného z mužov Jonathan Dick poznal," cituje jej stanovisko spravodajský portál BBC.

Viac k témam: Melbourne, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zatkla Jonathana, ktorý je podozrivý z brutálnej vraždy svojho brata Davida © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 43 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner