Print this page
utorok, 10 september 2019 15:00

Aktivisti Greenpeace blokovali dodávku uhlia v Gdansku, niekoľkých zadržali a zabavili im loď

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ozbrojení a maskovaní príslušníci poľskej pohraničnej stráže zadržali niekoľko aktivistov environmentálnej organizácie Greenpeace a zabavili aj ich loď Rainbow Warrior. Pohraničníci vnikli na palubu lode organizácie, ktorá sa snažila blokovať dodávku uhlia do prístavu v Gdansku.

Blokovali loď so zásielkou uhlia

Greenpeace v utorok uviedla, že "protestovala proti klimatickému stavu núdze" s cieľom prinútiť Poľsko postupne upustiť od jeho závislosti od uhlia. Aktivisti na palube lode Rainbow Warrior a v menších člnoch sa niekoľko hodín pokúšali blokovať loď so zásielkou uhlia z Mozambiku a napísali na ňu "Stop uhliu", "Poľsko bez uhlia 2030" a "Žiadna budúcnosť v uhlí". Poľské pohraničné úrady informovali, že v pondelok v noci predviedli na výsluch 18 aktivistov.

Stráž rozbila okno

Kapitán lode spolu s jedným aktivistom zostávajú vo väzbe, informoval člen Greenpeace Marek Jozefiak. Úrady naďalej zadržiavajú aj samotnú loď organizácie. Jozefiak pre agentúru The Associated Press povedal, že pohraničná stráž bola ozbrojená a rozbila okno, aby sa dostala na palubu lode. Vyjadril tiež "prekvapenie" nad mierou jej zásahu proti, ako hovorí, "pokojnej akcii na obranu životného prostredia".

Viac k témam: poľská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivisti Greenpeace blokovali dodávku uhlia v Gdansku, niekoľkých zadržali a zabavili im loď © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 44 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL