01. jún 2020
Facebook
štvrtok, 19 september 2019 10:00

Premiér Trudeau čelí vlne kritiky, na fotke z večierka mal tmavý mejkap

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.9.2019 (Webnoviny.sk) - Kanadský premiér Justin Trudeau čelí vlne kritiky za to, že mal v minulosti počas večierka tmavý mejkap. Fotografiu z maškarnej párty z roku 2001 na súkromnej škole, na ktorej je predseda kanadskej vlády oblečený ako Aladin a tvár a ruky má pokryté tmavým mejkapom, zverejnil magazín Time. Trudeau sa už za to verejne ospravedlnil, pričom povedal, že to "hlboko ľutuje" a "mal vedieť lepšie".

Bol prezlečený za Aladina

Fotografia pochádza z ročenky West Point Grey Academy vo Vancouveri, kde Trudeau kedysi učil. Premiér novinárom vysvetlil, že bol prezlečený za Aladina, pretože témou večierka boli Arabské noci. Ako však uznal, snímka je rasistická a on "to nemal urobiť". Keď sa novinári Trudeaua spýtali, či mal ešte niekedy v minulosti takýto mejkap, vysvetlil, že sa tak stalo raz počas vystúpenia v talentovej šou na strednej škole. Aj táto fotografia sa už dostala na internet. Rozhorčenie nad Trudeauovou maskou už vyjadrila Národná rada kanadských moslimov, podľa ktorej výkonného riaditeľa Mustafu Farooqa je to "hlboko zarmucujúce". Nosenie tmavej masky je "trestuhodné a vracia sa k histórii rasizmu a orientalistickej mytológie, čo je neprijateľné," uviedol tiež Farooq.

Usiluje sa o znovuzvolenie

Líder opozičných konzervatívcov Andrew Scheer o fotografii povedal, že bola rasistická už v roku 2001 a je rasistická aj teraz. "To, čo dnes večer Kanaďania videli, je niekto, kto úplne postráda súdnosť a integritu, a niekto, kto nie je schopný vládnuť tejto krajine," zhodnotil. Podľa lídra Novej demokratickej strany Jagmeeta Singha je fotografia "znepokojujúca" a "urážlivá". Snímku skritizovala aj líderka Strany zelených Elizabeth May. Fotografia s nevhodnou maskou je pre predsedu vlády, ktorý je známy svojou progresívnou politikou, dosť zaťažujúca. Trudeau sa totiž usiluje o znovuzvolenie do funkcie v nadchádzajúcich voľbách. Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že pre neho budú náročným zápasom. Parlamentné voľby sa v Kanade uskutočnia 21. októbra.

Viac k témam: kanadský premiér, kritika
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Trudeau čelí vlne kritiky, na fotke z večierka mal tmavý mejkap © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 46 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner