16. február 2020
Facebook
sobota, 21 september 2019 16:00

Video: Demonštranti chceli v Paríži oživiť hnutie žltých viest, policajti použili slzotvorný plyn

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.9.2019 (Webnoviny.sk) - Parížska polícia použila v sobotu slzotvorný plyn na rozohnanie protivládnych demonštrantov, ktorí sa pokúšali oživiť hnutie žltých viest zamerané proti údajnej ekonomickej nespravodlivosti a vláde prezidenta Emmanuela Macrona.

Ulice strážia tisíce policajtov

Na proteste sa zúčastnilo niekoľko stoviek demonštrantov, z ktorých 39 polícia zatkla a 596 skontrolovala. Ulice francúzskej metropoly stráži vyše 7 000 policajtov, pričom protesty úrady zakázali pri prezidentskom paláci, vládnych budovách a parlamente, na Champs-Élysées, pri Eiffelovej veži či katedrále Notre Dame.

Pochod proti dôchodkovej reforme

Žlté vesty vyšli aktuálne do ulíc v súvislosti s plánovanými zmenami v nákladnom a komplikovanom francúzskom dôchodkovom systéme. Osobitný pochod proti dôchodkovej reforme, ktorá vyvoláva obavy, že ľudia budú musieť pracovať dlhšie a dostanú nižšie dôchodky, organizujú v sobotu aj krajne ľavicové odbory. Paríž čakajú popoludní aj demonštrácie klimatických aktivistov, ktorí vyzývajú na viac úsilia zo strany vlády a spoločností s cieľom znížiť emisie, zachrániť horiaci Amazonský prales či topiacu sa Arktídu.


Viac k témam: dôchodková reforma, francúzska polícia, protest "Žltých viest"
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Demonštranti chceli v Paríži oživiť hnutie žltých viest, policajti použili slzotvorný plyn © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 50 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner