29. september 2020
Facebook
piatok, 27 september 2019 19:00

Ruská vláda zakázala občanom fajčiť na ich vlastných balkónoch, za zapálenie cigarety bude hroziť pokuta

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.9.2019 (Webnoviny.sk) - Ruská vláda zakázala občanom plošne fajčenie na balkónoch. Za zapálenie si cigarety na vlastnom balkóne bude od 1. októbra hroziť pokuta vo výške tritisíc rubľov (v prepočte zhruba 42 eur).

Zákaz otvoreného ohňa na balkónoch

Ruské médiá doteraz uvádzali, že strach občanov zo zákazu fajčenia na balkónoch je neoprávnený, keďže nové nariadenie ministerstva pre výnimočné situácie o zákaze otvoreného ohňa na balkónoch viacposchodových budov sa cigariet v skutočnosti netýka. Nakoniec sa však týka, čo v piatok potvrdilo aj samotné ministerstvo, keď uviedlo, že otvoreným ohňom sa myslí aj plameň zapaľovača a horiaca cigareta.

Vláda tak zakázala ľudom používať ich majetok

"Načo sú nám balkóny, keď na nich nemôžeme fajčiť?" zhŕňa pocit mnohých Rusov titulok článku na populárnej ruskej webstránke TJournal. "Zakazovať ľuďom fajčiť na ich vlastných balkónoch je absurdné. Vláda jednoducho zakázala ľuďom používať ich vlastný majetok," píše autor článku. "Ruské mestá pozostávajú prevažne z panelákov a práve balkóny sú miestom, kde ľudia, keď sú doma, chodia fajčiť. Asi sa im nebude veľmi chcieť obliekať sa a ísť dole výťahom, aby si dali jednu krátku cigaretu," komentuje nové nariadenie ruskej vlády britská BBC.

Viac k témam: balkón, zákaz fajčenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská vláda zakázala občanom fajčiť na ich vlastných balkónoch, za zapálenie cigarety bude hroziť pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 81 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner