16. január 2021
Facebook
streda, 02 október 2019 12:00

Vojvodkyňa Meghan žaluje bulvárne noviny za zverejnenie listu, ktorý napísala svojmu otcovi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2019 (Webnoviny.sk) - Britská vojvodkyňa Meghan zažalovala bulvárne noviny Mail on Sunday, ktoré podľa nej nelegálne zverejnili súkromný list, ktorý napísala svojmu otcovi. Noviny obvinila z porušenia autorských práv, zneužitia súkromných informácií a porušenia britského zákona na ochranu osobných údajov.

Manipulácia čitateľov

Podľa jej manžela, princa Harryho, noviny Mail on Sunday list úmyselne upravili tak, aby "zmanipulovali" čitateľov a predostreli im nelichotivý obraz jeho ženy. K žalobe podľa neho pristúpili po "bezohľadnej kampani" tlače, v rámci ktorej musí Meghan znášať takmer každodenné urážky a ktorá vytvárala "klamstvo za klamstvom na jej účet" počas jej materskej dovolenky.

Noviny si stoja za článkom

"Bol som tichým svedkom jej súkromného utrpenia príliš dlho. Ustúpiť a nespraviť nič by bolo v protiklade k všetkému, v čo veríme," uviedol princ v stanovisku zverejnenom na webovej stránke páru. Spomenul v ňom aj svoju zosnulú matku princeznú Dianu, ktorá zomrela pri havárii v roku 1997 prenasledovaná paparazzmi. Princ podľa vlastných slov nechce, aby sa história opakovala. Hovorca Mail on Sunday na podniknuté právne kroky reagoval s tým, že noviny si stoja za článkom a budú sa v právnom spore rázne brániť.

Viac k témam: žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojvodkyňa Meghan žaluje bulvárne noviny za zverejnenie listu, ktorý napísala svojmu otcovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 64 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner