23. február 2020
Facebook
streda, 09 október 2019 23:00

Video: V blízkosti synagógy v Halle sa strieľalo, podľa polície išlo o antisemitský útok

Written by 
Rate this item
(0 votes)

9.10.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 9. októbra, 21:31
Streľba v meste Halle na východe Nemecka, ktorá si vyžiadala dve obete, bola antisemitským útokom a podľa prokurátorov mohla mať krajne pravicový motív. Oznámil to nemecký minister vnútra Horst Seehofer. Ten zároveň potvrdil, že "ťažko ozbrojený páchateľ" sa snažil v stredu násilím dostať do synagógy, a to práve na najväčší židovský sviatok Jom Kippur (Deň zmierenia).

Útočník si čin filmoval

Strely vypálil pri synagóge a blízkom obchode s kebabom, pričom zabil dvoch ľudí. Polícia uviedla, že v súvislosti s prípadom zatkla jednu osobu. Magazín Der Spiegel bez udania zdrojov informoval, že podozrivý páchateľ má 27 rokov a pochádza zo Sasko-Anhaltska, kde sa nachádza aj Halle. Vyšetrovatelia uviedli, že majú aj video a útočník svoj čin zjavne filmoval na kameru pripevnenú na helme.

Česi sprísnili bezpečnosť pri synagógach

Polícia po streľbe obyvateľov vyzvala, aby nevychádzali von. Medzičasom však oznámila, že žiadne "akútne" nebezpečenstvo už nehrozí. Česká polícia po streľbe v Halle oznámila, že sprísňuje bezpečnostné opatrenia v krajine, pričom sa zameriava na synagógy a ďalšie židovské budovy a objekty, pražské letisko a hranice. Ďalšiu streľbu hlásili v stredu aj z Landsbergu, asi 15 kilometrov od Halle, podrobnosti však nie sú známe. Či obe streľby spolu súvisia, nie je jasné.


Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V blízkosti synagógy v Halle sa strieľalo, podľa polície išlo o antisemitský útok © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 102 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner