23. február 2020
Facebook
pondelok, 14 október 2019 09:00

Orbánov Fidesz utrpel vo voľbách straty, kampaň poznačilo aj video z orgií na jachte

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.10.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 14. októbra 7:46
Strana Fidesz premiéra Viktora Orbána utrpela v nedeľných komunálnych voľbách v Maďarsku výrazné straty. Opozičný kandidát Gergely Karácsony získal úrad budapeštianskeho starostu, kandidáti opozície podľa predbežných výsledkov získali tiež desať z 23 veľkých maďarských miest.

Fidesz ovládol vidiek

V roku 2014 vyhrala opozícia iba v troch väčších mestách. Fidesz si udržal svoju dominanciu v menších mestách a obciach vo vidieckych oblastiach. V Budapešti, kde Orbánova strana čelí už dlhšie väčšiemu odporu ako vo zvyšku krajiny, vyhral Karacsóny nad úradujúcich starostom Istvánom Tarlósom vďaka podpore piatich ľavicových, liberálnych a zelených strán. Tarlós mu už zagratuloval k víťazstvu.

Video z orgií na jachte

Fidesz bol zvyknutý od roku 2010 poľahky vyhrávať komunálne, celoštátne i európske voľby, no teraz stál proti zjednotenej opozícii. Posledné dni kampane navyše poznačilo aj zverejnenie videa z orgií na jachte, na ktorých sa zúčastnil provládny primátor mesta Győr Zsolt Borkai. V nedeľných voľbách mohlo svoj hlas odovzdať viac ako osem miliónov ľudí, ktorí rozhodovali o viac ako tritisíc starostoch a primátoroch a 17 200 členoch miestnych zastupiteľstiev.

Viac k témam: komunálne voľby v Maďarsku, maďarský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Orbánov Fidesz utrpel vo voľbách straty, kampaň poznačilo aj video z orgií na jachte © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner