29. máj 2020
Facebook
pondelok, 30 marec 2020 22:00

Koronavírusom sa nakazil takmer celý spevácky zbor, niektorí členovia sú v nemocnici a dvaja umreli

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.3.2020 (Webnoviny.sk) - V Spojených štátoch sa koronavírusom nakazil podľa posledných informácií takmer celý 60-členný spevácky zbor. Zo šesťdesiatich členov Speváckeho zboru Skagit Valley z mesta Mount Vernon v americkom štáte Washington, ktorí boli na skúške 10. marca, sa potvrdila nákaza koronavírusom už u štyridsiatich piatich.

Viac o téme: Koronavírus

Traja z nich sú momentálne v nemocnici, a ďalší dvaja už zomreli, informuje britská BBC. Členovia súboru na skúške dodržiavali všetky bezpečnostné opatrenia, o ktorých sa vtedy súdilo, že sú dostatočné - dezinfikovali si ruky aj oblečenie, dodržiavali od seba navzájom najmenej metrovú vzdialenosť, nepodávali si ruky ani sa neobjímali. Evidentne to však nestačilo. BBC pripomína, že hoci sa koronavírus šíri najmä prostredníctvom kvapôčiek vykašľaných nakazenou osobou, podľa viacerých štúdií sa môže prenášať aj vzduchom prostredníctvom aerosólov, ktoré človek vdýchne. Potvrdzuje to napríklad aj štúdia, ktorú 17. marca zverejnil renomovaný odborný magazín New England Journal of Medicine.

Viac k témam: Koronavírus, nákaza
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírusom sa nakazil takmer celý spevácky zbor, niektorí členovia sú v nemocnici a dvaja umreli © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 6 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner