05. august 2020
Facebook
piatok, 10 júl 2020 18:00

Kazachstanom sa má šíriť zápal pľúc nebezpečnejší než koronavírus, Čína varovala svojich občanov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.7.2020 (Webnoviny.sk) - Zdravotnícke orgány v Kazachstane v piatok popreli varovanie Číny, že sa v krajine šíri zápal pľúc smrteľnejší ako nový koronavírus. Čínske veľvyslanectvo vo štvrtok zverejnilo varovanie pre jeho obyvateľov o epidémii zápalu pľúc v Kazachstane, ktorého miera úmrtnosti je vyššia ako u zápalu vyvolaného koronavírusom.

Falošná informácia

Podľa kazašského ministerstva zdravotníctva však táto informácia nezodpovedá realite a štatistiky o zápale pľúc zahŕňajú aj pacientov, ktorí mali negatívne testy na koronavírus, no mali symptómy ako pri ochorení COVID-19. Podľa oficiálnych údajov sa v porovnaní s vlaňajškom v prvej polovici tohto roku zvýšil počet prípadov zápalu pľúc o 55 percent zo 63 436 na 98 546. Minister zdravotníctva Alexej Coj však vo štvrtok na brífingu uviedol, že úmrtnosť v dôsledku zápalu pľúc klesla. Zatiaľ čo v prvej polovici roku 2019 zaznamenali 1 780 úmrtí, tento rok to bolo 1 172.

Čína Kazachstanu neverí

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí kazašské zamietnutie vyhlásenia ambasády nekomentoval, uviedol však, že Peking dúfa, že dostane viac informácií. V súvislosti s pandémiou koronavírusu Kazachstan rýchlo zaviedol potrebné opatrenia aj zákaz cestovania. Po uvoľnení opatrení v máji však zaznamenal nárast nových prípadov nákazy. Krajina dosiaľ zaregistrovala viac ako 53-tisíc prípadov nákazy, z toho 264 úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus, zápal pľúc
Zdroj: Webnoviny.sk - Kazachstanom sa má šíriť zápal pľúc nebezpečnejší než koronavírus, Čína varovala svojich občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner