24. október 2020
Facebook
streda, 02 september 2020 19:00

Ruský opozičný aktivista Alexej Navaľnyj mal v tele novičok, odhalili testy v Nemecku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Testy vykonané na vzorkách od ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý leží v nemocnici v Berlíne, dokázali prítomnosť nervovoparalytickej látky novičok. V stredu to prostredníctvom vyhlásenia oznámil hovorca nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Chemická nervovoparalytická látka

Steffen Seibert uviedol, že testovanie v špeciálnom nemeckom vojenskom laboratóriu odhalilo dôkazy o "chemickej nervovoparalytickej látke zo skupiny novičok". Nemecká vláda podľa Seiberta informuje o výsledkoch testov partnerov v Európskej únii a NATO. Na základe ruskej reakcie bude následne s nimi rokovať o "vhodnej spoločnej reakcii". Štyridsaťštyriročný Navaľnyj skončil v nemocnici po tom, čo mu 20. augusta počas letu z Tomska do Moskvy prišlo zle.

Núdzové pristátie

Lietadlo, ktorým cestoval, muselo následne núdzovo pristáť v sibírskom Omsku, kde ho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti. V sobotu ráno 22. augusta ho lietadlom previezli do nemocnice Charité v nemeckom Berlíne, kde tamojší lekári uviedli, že javí známky otravy a v jeho tele našli "inhibítory cholínesterázy". Tie sa nachádzajú v liekoch, ale aj pesticídoch a nervovoparalytických látkach.

Iba prázdny šum

Navaľného spojenci v Rusku trvajú na tom, že ho úmyselne otrávili. Kremeľ tieto tvrdenia odmietol s tým, že je to len prázdny šum. Ruskí lekári zase tvrdenia nemeckých kolegov zamietli s tým, že pri diagnostike a testoch otravu nezistili. Novičok je nervovoparalytická látka vyvinutá v niekdajšom Sovietskom zväze. Rovnakou látkou sa predvlani pokúsili vo Veľkej Británii otráviť bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru. Novičok je inhibítor cholínesterázy.

Viac k témam: novičok, otrava
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský opozičný aktivista Alexej Navaľnyj mal v tele novičok, odhalili testy v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 14 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner