24. október 2020
Facebook
sobota, 05 september 2020 23:00

Pátranie v sutinách domu po výbuchu v Bejrúte pokračuje, preživšieho sa zatiaľ nepodarilo nájsť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pátranie po možno preživšom v sutinách domu, ktorý v Bejrúte zničila obrovská explózia, pokračuje tretí deň. Nádeje, že záchranári nájdu niekoho živého sú čoraz menšie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Pes zacítil známky života

Tím záchranárov z Čile zachytil pod sutinami pulz preživšieho po takmer mesiaci od mohutného výbuchu. Ich vycvičený pes v stredu v noci aj vo štvrtok zacítil pod troskami zničenej budovy známky života. Následne použitím termokamery lokalizovali až dve telá uväznené pod troskami - jedno menšie schúlené do klbka a väčšie. Menšie telo disponovalo vitálnymi funkciami, namerali mu slabší pulz a 18 nadýchnutí v priebehu minúty. Francisco Lermanda, šéf čilských záchranárov v Bejrúte, sa v piatok vyjadril, že dýchanie zaznamenali v hĺbke troch metrov. Záchranári vykopali tri tunely, aby sa pokúsili dosiahnuť miesto, kde zachytili pulz, dosiaľ sa im však nikoho nepodarilo nájsť.

Výbuch spôsobil rozsiahle škody

Štvrtého augusta otriasla Bejrútom mohutná explózia, keď v tamojšom prístave vybuchlo 2 750 ton dusičnanu amónneho. Výbuch spôsobený pravdepodobne neďalekým požiarom pocítili v niekoľkých častiach mesta a v okruhu niekoľkých kilometrov spôsobil rozsiahle škody. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch v Bejrúte (fotografie) Zomrelo takmer 200 ľudí a tisícky utrpeli zranenia. Niekoľko stoviek tisíc obyvateľov prišlo v priebehu niekoľkých sekúnd o strechu nad hlavou. Siedmi ľudia sú stále nezvestní.

Viac k témam: nezvestná osoba, pátranie, Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Pátranie v sutinách domu po výbuchu v Bejrúte pokračuje, preživšieho sa zatiaľ nepodarilo nájsť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 14 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner