24. október 2020
Facebook
pondelok, 07 september 2020 23:00

Dakar zasiahla prietrž mračien, v hlavnom meste Senegalu napršalo toľko ako za celý rok

Written by 
Rate this item
(0 votes)

7.9.2020 (Webnoviny.sk) - Tisíce ľudí v senegalskom hlavnom meste Dakar zostali bez strechy nad hlavou po tom, čo víkendová prietrž mračien so sebou doniesla veľké množstvo zrážok. Mnohé cesty sa v priebehu niekoľkých minút premenili na rieky a obyvatelia Dakaru sa miestami brodili vodou vo výške hrude. V Senegale dosiaľ v súvislosti so záplavami potvrdili najmenej šesť obetí na životoch.

Ľudia sú vyčerpaní

Vládny denník Le Soleil informoval, že v niektorých lokalitách spadlo počas soboty toľko vody, koľko tam bežne naprší dohromady v priebehu roka. V Rufisque na predmestí Dakaru zaznamenali až 21 centimetrov zrážok. "Sme vyčerpaní. Ostatné dva dni sme boli pod vodou. Situácia sa vymkla spod kontroly. Potrebujeme pomoc od štátu," smútil obyvateľ Dakaru Amdy Mbaye, ktorému zaplavilo dom na predmestí Keur Massar.

Spustili núdzový plán

Senegalské úrady uviedli, že spustili núdzový plán, ktorý umožní rýchle uvoľnenie finančných prostriedkov na zmobilizovanie záchranných tímov potrebných pri evakuácii obyvateľstva. Meteorológovia predpovedajú na tento týždeň ďalšie dažde, čo v Dakare, kde je často nedostatočná kapacita kanalizačného systému, vyvoláva obavy z ďalších povodní.

Viac k témam: počasie, prietrž mračien, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dakar zasiahla prietrž mračien, v hlavnom meste Senegalu napršalo toľko ako za celý rok © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 13 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner