26. október 2020
Facebook
streda, 09 september 2020 22:00

Lídri EÚ budú mať videokonferenciu s čínskym prezidentom, preberú klimatické zmeny aj koronavírus

Written by 
Rate this item
(0 votes)

9.9.2020 (Webnoviny.sk) - Kľúčoví lídri Európskej únie (EÚ) majú na budúci týždeň naplánovanú videokonferenciu s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, na ktorej budú diskutovať o viacerých otázkach vrátane klimatických zmien a pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

EÚ v stredajšom vyhlásení uviedla, že pondelňajšiu konferenciu povedie predseda Európskej rady Charles Michel a okrem čínskeho prezidenta sa na nej zúčastní predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá momentálne "drží v rukách" rotujúce predsedníctvo EÚ.

Snaha o udržanie dobrých vzťahov s Čínou

Súčasťou videosamitu budú aj obchodné otázky, pretože mnoho členských štátov EÚ hľadá pre svoje spoločnosti možnosti, ako vstúpiť na čínsky trh. Predstavitelia EÚ v ostatných mesiacoch niekoľkokrát zdôraznili potrebu udržiavania dobrých vzťahov s Čínou, ktorá čoraz viac rastie po hospodárskej, politickej a vojenskej stránke, keďže vzťahy medzi Spojenými štátmi americkými a EÚ sa zhoršili po nástupe Donalda Trumpa do funkcie prezidenta USA.

Samit lídrov prekazil koronavírus

Nemecko malo v pláne usporiadať v septembri samit so všetkými lídrami EÚ a Čínou, udalosť však nedávno odložili pre pandémiu koronavírusu.

Viac k témam: klimatické zmeny, Koronavírus, videokonferencia
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri EÚ budú mať videokonferenciu s čínskym prezidentom, preberú klimatické zmeny aj koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 13 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner