26. október 2020
Facebook
piatok, 11 september 2020 19:00

Premiér Orbán sa vyjadril k prezidentským voľbám v USA, Trumpovi drží palce

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.9.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán drží palce americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi v znovuzvolení do funkcie. V piatok v rozhovore v štátnom rádiu priblížil, že so súčasným šéfom Bieleho domu vo štvrtok večer telefonoval a rozprávali sa o pandemickej situácii v USA, voľbách a bilaterálnych otázkach. "To, čo prezident predstavuje, je dobré pre strednú Európu, a preto mu držíme palce - aspoň ja osobne, aby vyhral voľby," povedal Orbán.

Neformálne rozhovory cez telefón

Orbán sa vyjadril, že keď mu Trump volal, bol práve v kuchyni. Vysvetlil, že pre lídrov krajín je čoraz bežnejšie hovoriť spolu neformálne cez telefón a budovať si osobné vzťahy namiesto spoliehania sa na formálne diplomatické kontakty.

Orbán podporoval Trumpa  aj v minulosti

Orbán bol prvý európsky líder, ktorý v roku 2016 verejne podporil Trumpovu kandidatúru za prezidenta. Vtedy sa vyjadril, že uprednostňuje Trumpa pre jeho protiteroristické návrhy a jeho opozíciu "exportu demokracie". Maďarská vláda čelí v Európskej únii konaniam za údajné narušenie demokratických hodnôt a právneho štátu v otázkach ako sú napríklad sloboda médií, práva menšín, volebný systém a akademické a náboženské slobody.

Viac k témam: americký prezident, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Orbán sa vyjadril k prezidentským voľbám v USA, Trumpovi drží palce © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 12 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner