26. október 2020
Facebook
sobota, 12 september 2020 21:00

V Nemecku aj Poľsku protestovali odporcovia opatrení proti šíreniu koronavírusu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

12.9.2020 (Webnoviny.sk) - V nemeckých mestách v sobotu protestovali tisícky ľudí proti opatreniam proti šíreniu koronavírusu. Ďalšie stovky sa z rovnakého dôvodu stretli aj v uliciach poľskej Varšavy. V Mníchove podľa odhadov polície pochodovalo asi osemtisíc ľudí, ktorí zväčša ignorovali povinnosť chrániť sa rúškami.

Antivaxeri aj konšpirátori

Najmenej tisícka demonštrantov sa zišla v Hanoveri a ďalšia demonštrácia sa konala vo Wiesbadene. Minulý mesiac prišli desiatky tisíc ľudí na podobné protesty v Berlíne. Hnutie podľa agentúry AFP tvoria rôzne skupiny, od samozvaných "slobodných mysliteľov", cez antivaxerov, konšpirátorov až po extrémnu pravicu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v sobotu v súvislosti s protestami vyjadrila, že chápe, že niektorí ľudia majú s opatreniami problémy a zároveň skonštatovala, že v rámci pokojných protestov môžu slobodne kritizovať vládne opatrenia.

Heslá proti Gatesovi

V poľskom hlavnom meste Varšava sa na podobnom proteste stretlo niekoľko stoviek ľudí. Niektorí z nich mali plagáty kritizujúce "klamstvá" o pandémii, ďalší niesli heslá proti miliardárovi a filantropovi Billovi Gatesovi, ktorý je terčom konšpiračných teórií o víruse a vakcínach, protestovali proti opatreniam alebo vyzývali na rezignáciu vlády.

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku aj Poľsku protestovali odporcovia opatrení proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 13 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner