26. október 2020
Facebook
nedeľa, 13 september 2020 11:00

Skaza na západnom pobreží USA má už desiatky obetí, mestá sužuje dym z požiarov (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

13.9.2020 (Webnoviny.sk) - Rozsiahle lesné požiare na západnom pobreží Spojených štátov majú už vyše 30 obetí, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na miestne úrady. Len v štáte Oregon pritom hlásia ešte desiatky nezvestných a jeden z predstaviteľov záchranných zložiek sa vyjadril, že by sa mali pripraviť na množstvo obetí.

Klimatické zmeny

Požiare v amerických štátoch Oregon, Kalifornia a Washington vyčíňajú už tri týždne, zničili tisícky domov a vyhnali desiatky tisíc ľudí. Demokratický prezidentský kandidát Joe Biden v sobotu varoval, že "klimatické zmeny" predstavujú bezprostrednú, existenčnú hrozbu a obvinil prezidenta Donalda Trumpa, ktorý existenciu klimatických zmien odmieta, z popierania reality.

Zlá starostlivosť o lesy

Trump, ktorý by mal v pondelok pricestovať na návštevu Kalifornie, zas z lesných požiarov viní nedostatočnú starostlivosť o lesy. Znečistenie ovzdušia spôsobené požiarmi dostalo oregonský Portland na prvú priečku miest s najhoršou kvalitou ovzdušia na svete, pred San Franciscom a Seattlom.


Viac k témam: lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Skaza na západnom pobreží USA má už desiatky obetí, mestá sužuje dym z požiarov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 13 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner