26. október 2020
Facebook
nedeľa, 13 september 2020 12:00

Rakúsko čelí druhej vlne nákazy, priznal kancelár Kurz a vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení

Written by 
Rate this item
(0 votes)

13.9.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsko čelí začínajúcej druhej vlne nákazy koronavírusom, oznámil v nedeľu spolkový kancelár, zatiaľ čo v krajine, podobne ako vo zvyšku Európy, stúpa počet prípadov. Od piatka do soboty potvrdili v Rakúsku 869 nových prípadov, pričom viac ako polovica z nich je z Viedne.

Rúška v obchodoch aj na úradoch

"To, čo prežívame, je začiatok druhej vlny," skonštatoval Sebastian Kurz a zároveň vyzval ľudí, aby dodržiavali opatrenia proti šíreniu vírusu a obmedzili sociálne kontakty. Varoval tiež, že krajina už čoskoro prekročí hranicu tisíc nových prípadov za deň. V piatok Kurz oznámil, že vláda od pondelka rozšíri povinnosť nosiť rúška a sprísni obmedzenia pre organizáciu podujatí. Rúška budú, okrem supermarketov a verejnej dopravy, kde ich musia ľudia nosiť už teraz, povinné vo všetkých obchodoch a verejných budovách.

Prísne zákazy a zatváranie nechcú

Konzervatívny líder tiež upozornil, že ak bude počet prípadov ďalej rásť, môže vláda opatrenia ešte sprísniť, no pokúsi sa vyhnúť prísnym zákazom a zatváraniu prevádzok z marca. Rakúsko dosiaľ potvrdilo celkovo takmer 33-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 754 súvisiacich úmrtí. Francúzsko v sobotu potvrdilo 10-tisíc nových prípadov, čo sa blíži aprílovému vrcholu z prvej vlny. Británia zase ohlásila nové obmedzenia po tom, ako denný prírastok nových prípadov dosiahol 3 500.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko čelí druhej vlne nákazy, priznal kancelár Kurz a vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 9 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner