24. október 2020
Facebook
piatok, 18 september 2020 13:00

Lukašenko postavil armádu do pozoru a zatvoril hranice s Poľskom i Litvou (foto+video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.9.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v období neutíchajúcich protestov proti jeho vládnutiu pristúpil k vyhláseniu najvyššej pohotovosti armády a uzatvoreniu hraníc s Poľskom a Litvou. Autoritatívny líder už dávnejšie demonštrantov nazval "bábkami Západu", odkiaľ v ostatných dňoch silnie kritika na Lukašenkove kroky. V Bielorusku sa konajú protesty od 9. augusta, keď Lukašenko v prezidentských voľbách podľa oficiálnych výsledkov získal 80 percent hlasov. Demonštranti však uvedené číslo považujú za zmanipulované a demonštráciami sa dožadujú zmeny. Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie) "Sme nútení stiahnuť z ulíc bezpečnostné zložky, uviesť armádu do stavu maximálnej pohotovosti a uzatvoriť štátnu hranicu na západe, predovšetkým s Litvou a Poľskom," uviedol Lukašenko počas vystúpenia na ženskom fóre. Lukašenko taktiež podotkol, že posilní hranice s Ukrajinou. "Nechcem, aby moja krajina bola vo vojne. Navyše nechcem, aby sa Bielorusko, Poľsko a Litva zmenili na vojenské divadlo. Tam sa naše problémy nevyriešia, preto pred plnou sálou najkrajších vlastencov chcem vyzvať národy Litvy, Poľska a Ukrajiny - zastavte svojich bláznivých politikov a nedovoľte rozpútanie vojny," dodal 66-ročný prezident, ktorý v Bielorusku vládne od roku 1994.

Viac k témam: armáda, prezidentské voľby v Bielorusku, protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko postavil armádu do pozoru a zatvoril hranice s Poľskom i Litvou (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 10 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner