02. október 2023
Facebook
štvrtok, 01 jún 2023 12:00

Protiputinovskí Rusi tvrdia, že bojujú na ruskom území a ohlásili začiatok „druhej fázy“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.6.2023 (SITA.sk) - Ruský dobrovoľnícky zbor, skupina protiputinovských ruských občanov napojená na ukrajinskú armádu, odmietla, že by ostreľovala civilistov a tvrdí, že vo štvrtok sa začala ich „druhá fáza“ v Rusku. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Bojujú na ruskom území

Jeden z ich bojovníkov vo videospráve hovorí, že „opäť raz bojujú na ruskom území“. „Čoskoro sa objaví predmestie Šebekina,“ uviedla skupina, odkazujúc na obec v ruskej pohraničnej Belgorodskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Správa prišla v čase nárastu cezhraničného ostreľovania v Šebekine a ďalších pohraničných okresoch v posledných dňoch. Belgorodský gubernátor uviedol, že pri ostreľovaní vo štvrtok skoro ráno utrpelo zranenia päť ľudí. Deň predtým informoval, že zo Šebekina a neďalekého mesta Grajvoron evakuujú deti.

Dediny zasiahla Putinova armáda

Ruský dobrovoľnícky zbor však prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram obvinil „Putinovu armádu“, že zasiahla „ruské dediny a osady“. „Bohužiaľ, nemôžeme zabezpečiť evakuáciu civilistov z pohraničných oblastí, pretože armáda Ruskej federácie tieto oblasti ostreľuje a tým komplikuje evakuáciu,“ uviedol Ruský dobrovoľnícky zbor a dodal: „Zostaňte vo svojich domovoch, nebojte sa. Vojaci Ruského dobrovoľníckeho zboru nie sú vo vojne s civilistami.“

Chcú oslobodiť celé Rusko

Ruský dobrovoľnícky zbor a ďalšia protiputinovská ruská skupina, Légia Sloboda Ruska, sa minulý týždeň prihlásili k zodpovednosti za útok v Belgorode. Légia, ktorú tvorí niekoľko stoviek ruských občanov bojujúcich na Ukrajine pod velením ukrajinských bezpečnostných síl, tiež vo štvrtok zverejnila video. V ňom tvrdí, že sa nachádzajú „blízko hranice našej vlasti“. „Veľmi skoro opäť postúpime na ruské územie, aby sme priniesli slobodu, mier a pokoj. Grajvoron je len začiatok,“ uviedli na Telegrame a dodali: "Oslobodíme celé Rusko - od Belgorodu až po Vladivostok.“ „Vďaka zbabelosti Putinových vojenských šakalov nám zostalo veľa trofejí. Vďaka tomu budeme môcť vyzbrojiť ďalších našich spolubojovníkov,“ skonštatovali tiež.

Viac k témam: Légia sloboda Ruska, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský dobrovoľnícky zbor
Zdroj: SITA.sk - Protiputinovskí Rusi tvrdia, že bojujú na ruskom území a ohlásili začiatok „druhej fázy“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 32 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner