14. júl 2024
Facebook
piatok, 22 september 2023 12:00

Kim nariadil kroky k rozvíjaniu vzťahov a upevnenie úspechu s Ruskom, ich spolupráca znepokojuje Južnú Kóreu aj USA

Written by 
Rate this item
(0 votes)

22.9.2023 (SITA.sk) - Severokórejský vodca Kim Čong-un nariadil bližšie nešpecifikované kroky na ďalšie rozvíjanie vzťahov s Ruskom. Štátna tlačová agentúra KCNA v piatok informovala, že počas stredajšieho stretnutia politbyra nariadil, aby sa vykonala práca na ďalšom rozvoji rusko-severokórejských vzťahov.

Podpora blahobytu v oboch krajinách

Na „novej vysokej úrovni v praktickej fáze“ a aby sa upevnil „úspech“ jeho nedávnej cesty do Ruska. Kim pritom zdôraznil potrebu rozšírenia bilaterálnej spolupráce vo všetkých oblastiach, čím „výrazne prispel k podpore blahobytu ľudí v oboch krajinách“, uviedla agentúra.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kim bol na ruskom Ďalekom východe minulý týždeň, pričom sa stretol s tamojším vodcom Vladimirom Putinom a navštívil tamojšie kľúčové vojenské a technologické zariadenia. Zobraziť fotogalériu k článku:
Stretnutie Putina a Kim Čong-una v Rusku (fotografie) Obaja navrhli, že budú spolupracovať v otázkach obrany, ale neuviedli žiadne podrobnosti, čo spôsobilo znepokojenie Južnej Kórey, Spojených štátov a ich spojencov.

Transfer zbraní a vojnové úsilie

Odborníci predpokladajú, že Severná Kórea a Rusko pravdepodobne diskutovali o dohodách o transfere zbraní a ďalších opatreniach. Krajiny to podľa nich myslia vážne s prudkým posilňovaním svojich väzieb, zatiaľ čo sú zapojené do konfrontácií so Západom. Pozorovatelia tvrdia, že Kim by mohol dodávať muníciu na doplnenie Putinových vyčerpaných zásob zbraní, aby podporil jeho vojnové úsilie na Ukrajine výmenou za získanie sofistikovaných zbrojných technológií a ekonomickej pomoci.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Severokórejský vodca
Zdroj: SITA.sk - Kim nariadil kroky k rozvíjaniu vzťahov a upevnenie úspechu s Ruskom, ich spolupráca znepokojuje Južnú Kóreu aj USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner