23. júl 2024
Facebook
sobota, 23 september 2023 19:00

Bývalého veliteľa z Wagnerovej skupiny zatkli v Nórsku pre pokus o nelegálne prekročenie hraníc do Ruska

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.9.2023 (SITA.sk) - Nórska polícia zatkla niekdajšieho vysoko postaveného člena žoldnierskej Wagnerovej skupiny Andreja Medvedeva z pokusu o nelegálne prekročenie hraníc späť do Ruska po tom, čo začiatkom tohto roka požiadal o azyl v Nórsku. Ako referuje web news.sky.com, v sobotu to potvrdil Medvedevov právnik.

Rozprával o svojich skúsenostiach

Medvedev, ktorému sa v januári podarilo ujsť z Ruska cez arktickú hranicu s Nórskom, porozprával o svojom úteku pod paľbou ruských stráží. Podelil sa taktiež o svoje skúsenosti zo služby vo Wagnerovej skupine počas bojov na Ukrajine. Nórska polícia v piatok neskoro večer vydala vyhlásenie, v ktorom naznačuje zatknutie muža vo veku približne 20 rokov za pokus o nezákonné prekročenie ruských hraníc, pričom nezverejnila jeho totožnosť.

Má to byť nedorozumenie

Miestny policajt vo Finnmarku odmietol poskytnúť podrobnosti o zatknutej osobe. Právnik Medvedeva v Nórsku Brynjulf Risnes uviedol, že zatknutie jeho klienta vyplynulo z nedorozumenia. „Bol tam hore, aby zistil, či dokáže nájsť miesto, kadiaľ v januári prešiel do Nórska. Zastavili ho, keď sedel v taxíku. Nikdy nebol blízko hraníc... Nikdy nebolo jeho úmyslom prekročiť hranice do Ruska,“ povedal Risnes.

Viac k témam: wagnerovci
Zdroj: SITA.sk - Bývalého veliteľa z Wagnerovej skupiny zatkli v Nórsku pre pokus o nelegálne prekročenie hraníc do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner