08. december 2023
Facebook
sobota, 23 september 2023 19:00

Briti sa niekoľkokrát tajne stretli s predstaviteľmi Kremľa, napriek vojne chcú udržiavať otvorený dialóg

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.9.2023 (SITA.sk) - Britskí predstavitelia počas ostatných 18 mesiacov uprostred ruskej agresie voči Ukrajine niekoľkokrát rokovali s kľúčovými predstaviteľmi Kremľa o globálnej bezpečnosti. Ako referuje web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na britský portál inews.co.uk, tieto tajné stretnutia sa konali napríklad vo Viedni či New Yorku a boli súčasťou londýnskeho zákulisného diplomatického úsilia.

O ukončení vojny nerokovali

Rozhovory s Rusmi sa týkali predovšetkým bezpečnostných otázok, ktoré súviseli so Spojeným kráľovstvom i medzinárodným spoločenstvom, a zahŕňali témy ako nedostatok obilia a jadrová bezpečnosť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako uviedol nemenovaný britský diplomat, ktorý sa zúčastnil na niektorých z týchto rozhovorov, Británia neviedla aktívne mierové rokovania zamerané na diplomatické ukončenie vojny na Ukrajine. „Sme v kontakte a veríme, že je veľmi dôležité udržiavať otvorený dialóg počas vojny na Ukrajine... V žiadnom prípade nedelíme krajinu a nerobíme mierové dohody v mene nikoho, ale je nevyhnutné zachovať otvorenú túto kontaktnú líniu,“ povedal.

Stretnutia z nevyhnutnosti

Zástupca britského ministerstva zahraničných vecí webu inews.co.uk potvrdil, že stretnutia s ruskými predstaviteľmi sa uskutočnili, ale len vtedy, keď boli považované za „absolútne nevyhnutné“. Odmietol taktiež akékoľvek tvrdenia, že tieto diskusie mali slúžiť ako rokovania o ukončení vojny na Ukrajine, pričom takéto tvrdenia označil za „nepravdepodobné a nepresné“.

Viac k témam: globálna bezpečnosť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Briti sa niekoľkokrát tajne stretli s predstaviteľmi Kremľa, napriek vojne chcú udržiavať otvorený dialóg © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner