21. máj 2024
Facebook
štvrtok, 28 september 2023 14:00

Čo zapríčinilo haváriu na Aljaške, pri ktorej zahynul český miliardár? Správa o nehode odhalila viacero vecí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

28.9.2023 (SITA.sk) - Pravdepodobnou príčinou havárie helikoptéry na Aljaške v roku 2021, pri ktorej zahynul český miliardár a ďalší štyria ľudia, bolo zlyhanie pilota, ktorý nedokázal adekvátne reagovať na hmlisté podmienky. Takýto záver priniesla federálna správa o nehode zverejnená v stredu.

Príčin bolo viacero

V správe amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy sa uvádza, že k tomu prispel „nedostatočný program výcviku pilotov“ zo strany prevádzkovateľa helikoptéry a „nedostatočný dohľad“ zo strany inšpektora Federálneho úradu pre letectvo. Nehodu prežila jedna osoba a k závažnosti jej zranení, ktoré zahŕňali „rozsiahle poškodenie oboch rúk omrzlinami“, prispelo oneskorené informovanie pátracích a záchranných tímov, uvádza sa v správe.

Kellnerova rodina podala žalobu

Rodina Petra Kellnera, ktorý bol v čase havárie najbohatším mužom v Česku, podala tento rok na štátnom súde žalobu na prevádzkovateľa vrtuľníka, spoločnosť Soloy Helicopters, a ďalšie osoby. Pri nehode zahynuli okrem Kellnera aj ďalší podnikateľ z Česka Benjamin Larochaix, ďalej sprievodcovia Gregory Harms a Sean McManamy, a taktiež pilot Zachary Russell. Čech David Horváth haváriu prežil a v súvislosti s tragédiou medzičasom podal aj žalobu.

Viac k témam: Havária helikoptéry
Zdroj: SITA.sk - Čo zapríčinilo haváriu na Aljaške, pri ktorej zahynul český miliardár? Správa o nehode odhalila viacero vecí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner