04. december 2023
Facebook
piatok, 29 september 2023 14:00

Do Arménska utieklo už viac ako 70 percent obyvateľov Náhorného Karabachu, nepomohli ani ubezpečenia Azerbajdžanu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.9.2023 (SITA.sk) - Do Arménska ušlo z Náhorného Karabachu už viac ako 70 percent obyvateľstva regiónu. Arménske úrady informovali, že masový exodus etnických Arménov z oblasti pokračuje a k piatkovému ránu opustilo Náhorný Karabach 84 770 ľudí. Región, ktorý je v Azerbajdžane, mal pred začiatkom masového odchodu ľudí okolo 120-tisíc obyvateľov.

Zložili zbrane

Arménski utečenci z Náhorného Karabachu prichádzajú do Arménska po minulotýždňovej rýchlej vojenskej operácii Azerbajdžanu, ktorej cieľom bolo úplne získať región späť po troch desaťročiach vlády separatistov. Azerbajdžan sa so separatistickými úradmi dohodol na zložení zbraní a rozpustení separatistickej vlády, zatiaľ čo on umožní „slobodný, dobrovoľný a nerušený pohyb“ obyvateľov Náhorného Karabachu do Arménska.

Neveria úradom

Azerbajdžan sa síce zaviazal rešpektovať práva etnických Arménov v regióne, no väčšina z nich sa rozhodla utiecť, pretože neveria, že azerbajdžanské úrady s nimi budú zaobchádzať spravodlivo a humánne alebo im zaručia jazyk, náboženstvo a kultúru.Viac k témam: Náhorný Karabach, Utečenci, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Do Arménska utieklo už viac ako 70 percent obyvateľov Náhorného Karabachu, nepomohli ani ubezpečenia Azerbajdžanu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner