29. november 2023
Facebook
sobota, 30 september 2023 14:00

Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil vytvorenie Aliancie obranného priemyslu. Ako povedal počas prvého Medzinárodného fóra obranného priemyslu v Kyjeve, aliancia si váži medzinárodné právo.

Skutočná ochrana pred agresiou

Je schopná pracovať pre skutočnú ochranu medzinárodného práva a ochranu bezpečnosti pred agresiou vo svete. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Príslušnú deklaráciu aliancie podpísalo 13 prominentných spoločností a podľa Zelenského sa k nej „môžu pripojiť výrobcovia zbraní a vojenskej techniky z celého sveta, ktorí zdieľajú náš zámer poskytovať skutočnú ochranu pred agresiou v tomto vysoko rizikovom prostredí našej doby“.

Výdavky na obranu

Zelenskyj tiež povedal, že na Ukrajine vznikne osobitný Obranný fond, ktorý poskytne dodatočné zdroje na rozvoj vojenskej výroby, relevantnú podporu spolupráce a vytváranie nových vojenských zariadení a programov, ktoré sú potrebné na obranu a starostlivosť o ukrajinských vojakov. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie) „Prostriedky fondu budú doplnkom k štátnym výdavkom na obranu, obrannú výrobu a súkromné investície. Fond sa bude dopĺňať prostredníctvom dividend zo štátnych obranných aktív a ziskov z predaja skonfiškovaných ruských aktív," vysvetlil prezident. Na fóre v Kyjeve sa zúčastnilo 252 obranných spoločností, ktoré vyrábajú celý rad zbraní a obranných systémov a riešení, z viac ako 30 krajín v Európe, Amerike, Ázii a Austrálii.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 31 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner