19. jún 2024
Facebook
sobota, 30 september 2023 22:00

Bielorusko pripravuje stretnutie zahraničných diplomatov s nelegálne deportovanými deťmi, chce sa vyhnúť zodpovednosti

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2023 (SITA.sk) - Bieloruská vláda chce zorganizovať stretnutie zahraničných diplomatov v Minsku s deťmi, ktoré nelegálne deportovali z Ruskom okupovaných území Ukrajiny. Tvrdí to ukrajinské ministerstvo zahraničia, podľa ktorého informácií by sa takéto stretnutie malo uskutočniť 4. októbra.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Diplomati by mali navštíviť takzvané „miesta pobytu, vzdelávania a rehabilitácie“ ukrajinských detí, ktoré boli odvezené z miest Lysyčansk a Sjevjerodoneck, dočasne okupovaných Ruskom, do Bieloruska. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda. Cieľom návštev je podľa ministerstva legalizovať nelegálne deportácie detí z okupovaných území Ukrajiny. Medzinárodné právo stanovuje, že násilná deportácia detí môže predstavovať vojnový zločin, prízvukoval tiež rezort zahraničia v Kyjeve a dodal, že bieloruskí predstavitelia sa snažia využiť medzinárodných diplomatických zástupcov, aby sa vyhli vyvodeniu zodpovednosti. „Vyzývame zahraničné krajiny, ktorých diplomatickí zástupcovia v Minsku dostali pozvanie, aby sa vyhýbali účasti na propagandistickom podujatí bieloruského režimu. Budeme pokračovať v práci, aby sme postavili pred súd každého, kto spáchal zločiny na ukrajinských deťoch, a to na národnej úrovni aj v rámci vyšetrovania Medzinárodného trestného súdu,“ dodal. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)Viac k témam: Bieloruská vláda, deportácie detí, okupované územia Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské ministerstvo zahraničia, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Bielorusko pripravuje stretnutie zahraničných diplomatov s nelegálne deportovanými deťmi, chce sa vyhnúť zodpovednosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 33 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner