13. apríl 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2023 21:00

Rokovania o vstupe Ukrajiny do EÚ by mali začať koncom roka, kľúčové je splnenie kritérií stanovených Európskou komisiou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Rokovania o vstupe Ukrajiny do Európskej únie by sa mali začať do konca roka. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po pondelkovom stretnutí s európskymi ministrami zahraničných vecí v Kyjeve, ktoré bolo historickou udalosťou, Kuleba poznamenal, že „témou, ktorá bola lajtmotívom všetkých prejavov, bolo členstvo Ukrajiny v EÚ“. „Ideme ďalej, očakávame rozhodnutie o začiatku rokovaní o členstve (v EÚ) do konca roka,“ vyhlásil šéf ukrajinskej diplomacie. „Obsah a atmosféra diskusie ukázali, že hovoríme ako rodina... Máme jeden cieľ a dnes sa to v Kyjeve výrazne prejavilo. Nič nám neponúkli, ale Ukrajina je prvotriedny štát a neuspokojujeme sa s ničím iným, len s prvotriednym členstvom. Je to len otázka času. Ukrajina aj európska strana sú odhodlané napredovať čo najrýchlejšie, berúc do úvahy všetky reformy, ktoré Ukrajina realizovala, realizuje a bude realizovať,“ skonštatoval Kuleba. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie) Podľa neho Ukrajina splní všetkých sedem kritérií stanovených Európskou komisiou na začatie prístupových rokovaní, ale očakáva, že „nebudú predložené žiadne ďalšie požiadavky“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk - Rokovania o vstupe Ukrajiny do EÚ by mali začať koncom roka, kľúčové je splnenie kritérií stanovených Európskou komisiou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 23 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner