29. november 2023
Facebook
utorok, 03 október 2023 11:00

Európski ministri vyslali signál solidarity s Ukrajincami, podľa Wlachovského ide o silné partnerstvo (foto)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.10.2023 (SITA.sk) - Podpora Ukrajiny v jej boji za ochranu suverenity a územnej celistvosti zostáva strategickou prioritou spoločnej európskej agendy.

Prvé stretnutie ministrov

Uviedol to šéf rezortu diplomacie Miroslav Wlachovský, ktorý sa v pondelok 2. októbra zúčastnil na neformálnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Kyjeve. Išlo o prvé stretnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ na Ukrajine. Ministri symbolicky z Kyjeva vyslali signál solidarity s Ukrajincami a vyjadrili pripravenosť pokračovať v podpore Ukrajiny vo všetkých oblastiach, vrátane cesty k členstvu v EÚ. Ako informovalo ministerstvo zahraničných vecí, na zasadnutí sa zúčastnil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba, ktorí poďakovali za pomoc a podporu pre Ukrajinu.

Skutočné priateľstvo

„Naša cesta do Kyjeva podčiarkuje silné partnerstvo a skutočné priateľstvo s Ukrajinou,“ vyhlásil Wlachovský a dodal, že samotný zrod Únie ako spoločného mierového projektu bol odpoveďou Európy na nacionalizmus, revizionizmus a militarizmus na kontinente. „Rovnakým hrozbám dnes čelí Ukrajina a my spolu s ňou. Nie sme však unavení z obrany našich hodnôt, naopak. Aj naša prítomnosť v Kyjeve je symbolom toho, že EÚ neopúšťa Ukrajinu. Opätovne preto vyjadrujem podporu eurointegračným ambíciám Ukrajiny a oceňujem úspechy, ktoré už dosiahla na svojej ceste do Únie,“ dodal Wlachovský. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie) Podľa neho by povojnová rekonštrukcia Ukrajiny mala ísť ruka v ruke s imlementáciou potrebných a udržateľných reforiem, aby Ukrajina mohla napredovať v integračnom procese. Rozširovanie EÚ je podľa Wlachovského geostrategická investícia do dlhodobého mieru, stability a bezpečnosti.

Viac k témam: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Európski ministri vyslali signál solidarity s Ukrajincami, podľa Wlachovského ide o silné partnerstvo (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 27 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner