13. apríl 2024
Facebook
streda, 21 február 2024 20:00

Izrael podporil vyhlásenie, ktoré vyjadruje nesúhlas s medzinárodným úsilím o jednostranné uznanie palestínskeho štátu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.2.2024 (SITA.sk) - Izraelský parlament v drvivej väčšine podporil vyhlásenie vyjadrujúce nesúhlas s medzinárodným úsilím o jednostranné uznanie palestínskeho štátu.

Izrael medzinárodné edikty odmieta

Stredajšie hlasovanie, v ktorom za podporu textu hlasovalo 99 zo 120 zákonodarcov, nie je záväzné, ale odzrkadľuje rozsiahle nálady v Izraeli v čase jeho vojny proti militantnému hnutiu Hamas v Pásme Gazy. Len deväť poslancov bolo proti. ​

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Izrael jednoznačne odmieta medzinárodné edikty týkajúce sa trvalého vyrovnania s Palestínčanmi. Urovnanie v rozsahu, v akom sa dosiahne, sa uskutoční výlučne priamym rokovaním medzi stranami bez predbežných podmienok," uvádza sa vo vyhlásení.

Podpora nezávislého palestínskeho štátu

Vláda premiéra Benjamina Netanjahua, ktorej členmi sú radikáli zastávajúci opozíciu proti palestínskej nezávislosti, prijala vyhlásenie začiatkom týždňa. Ako pripomína agentúra AP, Netanjahu zakročil s vyhlásením po tom, čo sa minulý týždeň objavili v médiách správy o možnom pláne na vytvorenie palestínskeho štátu zo strany americkej administratívy a arabských krajín. Spojené štáty tiež uviedli, že palestínska štátnosť je kľúčovým prvkom širšej vízie normalizácie vzťahov medzi Izraelom a Saudskou Arábiou, ktorá je v regióne dôležitý hráč. Medzinárodná komunita vo väčšine podporuje nezávislý palestínsky štát ako súčasť budúcej mierovej dohody.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský parlament, Mierová dohoda
Zdroj: SITA.sk - Izrael podporil vyhlásenie, ktoré vyjadruje nesúhlas s medzinárodným úsilím o jednostranné uznanie palestínskeho štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner