13. apríl 2024
Facebook
streda, 21 február 2024 22:00

Zelenskyj pozval poľských lídrov na stretnutie o protestujúcich farmároch, na protestoch sa objavili transparenty velebiace Putina

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pozval poľských lídrov, aby sa s ním stretli na poľsko-ukrajinských hraniciach a vyriešili blokádu poľských farmárov, ktorí tam protestujú proti dovozu ukrajinských potravín. Podľa neho to narúša dodávky zbraní pre ukrajinských vojakov.

Poľsko ešte nezareagovalo

Zelenskyj sa na sociálnych sieťach vyjadril, že dúfa, že stretnutie s poľským premiérom Donaldom Tuskom a zástupcom Európskej únie (EÚ) sa uskutoční ešte pred druhým výročím začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, ktoré pripadá na sobotu. „Toto je národná bezpečnosť. Som pripravený byť na hranici s našou vládou," vyjadril sa. Poľská vláda zatiaľ nereagovala.

Velebenie Putina počas protestov

Poľskí farmári protestujú proti lacnej konkurencii z Ukrajiny, ktorá im podľa ich slov ohrozuje živobytie, aj proti environmentálnej politike EÚ. O tej tvrdia, že zvýši náklady na výrobu. Ministerstvo zahraničia vo Varšave v stredu uviedlo, že verí, že protestné hnutie sa snažia prevziať extrémistické skupiny, ktoré sú možno pod vplyvom ruských agentov. Vyjadrilo pritom hlboké znepokojenie nad tým, že sa počas protestov objavili „protiukrajinské heslá, heslá velebiace Vladimíra Putina a vojnu, ktorú vedie". Rezort vyzval organizátorov protestov, aby „identifikovali a vylúčili zo svojho hnutia" iniciátorov, pričom tvrdí, že je to nevyhnutné v záujme Poľska. V utorok mal traktor na proteste v Sliezsku sovietsku vlajku a transparent s nápisom „Putin, urob poriadok s Ukrajinou, Bruselom a našimi vládcami". Minister vnútra Marcin Kierwiński transparent označil za škandalózny a povedal, že ho okamžite zhabala polícia, pričom ho vyšetruje prokuratúra. Verejná propagácia totalitného systému môže byť podľa poľského práva potrestaná až trojročným väzením.

Viac k témam: Hranice, Propaganda, protesty farmárov
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj pozval poľských lídrov na stretnutie o protestujúcich farmároch, na protestoch sa objavili transparenty velebiace Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner