13. apríl 2024
Facebook
piatok, 23 február 2024 18:00

Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eur

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.2.2024 (SITA.sk) - Európska únia onedlho rozhodne o uvoľnení pozastavených miliárd eur pre Poľsko z eurofondov. Vyplácanie financií Varšave bolo postavené pre politiku predchádzajúcej poľskej vlády. Šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová po rokovaniach s poľským premiérom Donaldom Tuskom uviedla, že má „dobrú správu" a rozhodnutie o uvoľnení 137 miliárd eur padne na budúci týždeň v Bruseli. Von der Leyenová vyhlásila, že na lídrov EÚ „urobila dobrý dojem vaša snaha a snaha poľského ľudu o obnovenie právneho štátu ako základu vašej spoločnosti". „Toto je v Poľsku dôležité obdobie pre podporu demokratických hodnôt," povedala predsedníčka EK. Suma zhruba 1,4 miliardy eur bude smerovať poľským farmárom, ktorí protestujú proti bezcolnému dovozu ukrajinských plodín do Európy.

Brusel už pre Poľsko uvoľnil približne 5 miliárd eur na projekty čistej energie krátko po tom, ako vedenie krajiny prevzala vláda Donalda Tuska.


Viac k témam: Eurofondy, poľský premiér, Predsedníčka Európskej komisie (EK)
Zdroj: SITA.sk - Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner