21. jún 2024
Facebook
utorok, 23 apríl 2024 09:00

Čelili sme invázii a oddelili sme sa od Ruska, šéfka Europarlamentu zhodnotila funkčné obdobie a vyzvala mladých voliť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.4.2024 (SITA.sk) - Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola v pondelok pri otvorení posledného plenárneho zasadnutia pred blížiacimi sa eurovoľbami poukázala na viacero kľúčových právnych predpisov, ktoré zákonodarcovia prijali počas aktuálneho funkčného obdobia. Vyzdvihla predovšetkým prelomovú legislatívu v oblasti umelej inteligencie, migrácie, azylu, klímy, vytvárania pracovných miest a ochrany európskeho priemyslu a poľnohospodárstva, nových technológií, digitálnych služieb a trhov.

Postavili sme sa za ľudstvo

„Čelili sme invázii na Ukrajinu, oddelili sme sa od Ruska a vytvorili sme nové priority v oblasti energetiky a zdravia. Postavili sme sa za ľudstvo na Blízkom východe a na celom svete,“ pripomenula Metsola skutočnosť, že Európska únia sa angažuje aj mimo svojich hraníc.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Štyridsaťpäťročná maltská právnička vzdala hold svojmu talianskemu predchodcovi Davidovi Sassolimu, ktorý zomrel v roku 2022, a vyzvala najmä mladých ľudí, aby o šesť týždňov hlasovali v eurovoľbách a formovali svoju budúcnosť, keďže „na každom hlase a na každej voľbe záleží“.

Zatknutia iránskym režimom

Metsola tiež pripomenula, že minulý týždeň uplynuli dva roky od nezákonného zadržania švédskeho štátneho príslušníka a predstaviteľa EÚ Johana Floderusa v Iráne. Zdôraznila, že tento týždeň bude profesor Ahmadreza Djalali, tiež švédsky štátny príslušník, uväznený osem rokov, čím sa stal najdlhšie zadržiavaným občanom EÚ v Iráne. „Parlament opäť čo najdôraznejšie odsudzuje ich zatknutie iránskym režimom a bude pokračovať v práci na zabezpečení prepustenia všetkých osôb zadržiavaných na základe vykonštruovaných obvinení,“ uvádza sa v stanovisku.

Viac k témam: Predsedníčka Európskeho parlamentu, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Čelili sme invázii a oddelili sme sa od Ruska, šéfka Europarlamentu zhodnotila funkčné obdobie a vyzvala mladých voliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner