26. máj 2024
Facebook
streda, 24 apríl 2024 21:00

Pravoslávneho kňaza, ktorý viedol spomienkový obrad za Alexeja Navaľného, suspendovali a preložili do iného kostola

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.4.2024 (SITA.sk) - Ruská pravoslávna cirkev na tri roky suspendovala kňaza, ktorý viedol spomienkový obrad za zosnulého ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. Dmitrij Safronov viedol 26. marca obrad pri Navaľného hrobe v Moskve, 40 dní od jeho úmrtia, čo je pre ruskú pravoslávnu cirkev dôležitý rituál.

Sutanu už nemôže nosiť

Moskovská diecéza v utorok zverejnila nariadenie, ktoré Safronova verejne suspendovalo z kňaza na čitateľa žalmov a zbavilo ho práva udeľovať požehnanie alebo nosiť sutanu. Tiež ho preložili do iného kostola v rámci mesta. Nariadenie podpísal patriarcha Ruskej pravoslávnej cirkvi Kirill, ktorý je kľúčový spojenec ruského vodcu Vladimira Putina.

Zo smrti Navaľného vinia Kremeľ

Navaľnyj, hlasný kritik Kremľa, zomrel náhle 16. februára v arktickej trestaneckej kolónii, kde si odpykával 19-ročný trest odňatia slobody za extrémizmus, čo je široko považované za politicky motivované odsúdenie. Presná príčina jeho úmrtia nie je známa, hoci jeho spojenci z toho vinia Kremeľ. Safronov bol jedným z duchovných, ktorí podpísali verejný list vyzvývajúci na to, aby Navaľného telo vrátili jeho rodine, keď to úrady sprvu odmietali.

Viac k témam: smrť Alexeja Navaľného
Zdroj: SITA.sk - Pravoslávneho kňaza, ktorý viedol spomienkový obrad za Alexeja Navaľného, suspendovali a preložili do iného kostola © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 28 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner