21. jún 2024
Facebook
nedeľa, 26 máj 2024 18:00

Rusom sa podľa Britov nepodarilo splniť zámer Putina, generálny tajomník NATO by prehodnotil obmedzenie na používanie zbraní

Written by 
Rate this item
(0 votes)

26.5.2024 (SITA.sk) - Ruskej armáde sa podľa britského vojenského spravodajstva nepodarilo splniť zámer ruského vodcu Vladimíra Putina vytvoriť „nárazníkovú zónu“ na severe ukrajinskej Charkovskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Charkovský front sa pravdepodobne stabilizoval, pričom Rusmi kontrolované územia sú roztrieštené a nie sú spojené. Zisky Ruska v tomto smere budú v nadchádzajúcom týždni obmedzené, keďže počiatočný pohyb Ruska zastavil ukrajinský odpor," uviedlo v nedeľu britské vojenské spravodajstvo na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie) Plán vytvoriť bezpečnostnú „nárazníkovú zónu“ v Charkovskej oblasti ruský prezident zverejnil 17. mája. Vzhľadom na ruskú ofenzívu generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg povedal, že podľa neho je najvyšší čas na to, aby niektorí spojenci prehodnotili obmedzenia na používanie zbraní poskytnutých Ukrajine proti cieľom v Rusku.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusom sa podľa Britov nepodarilo splniť zámer Putina, generálny tajomník NATO by prehodnotil obmedzenie na používanie zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 25 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner