12. december 2018
Facebook
Ekonomika

Ekonomika (3511)

Kompenzácie pre farmárov postihnutých suchom v roku 2017 vo výške 34 miliónov eur budú vyplácané aj z prostriedkov získaných cez osobitný odvod obchodných reťazcov. Čo sa týka vyplatenia farmárov, peniaze na odškodnenie sucha sa vyplatia hneď po tom, ako osobitný odvod obchodných reťazcov nabehne na účet. Konštatovala to v stredu po rokovaní... celá správa »

ATÉNY 12. decembra (WebNoviny.sk) - Grécki poslanci v skrátenom legislatívnom konaní odhlasovali zrušenie zníženia dôchodkov, ktoré malo nadobudnúť účinnosť prvého januára. Zrušenie redukcie penzií poslanci schválili jednomyseľne. Podľa odhadov Európskej komisie by plánované škrty znamenali, že 1,4 mil. z celkového počtu 2,6 mil. gréckych

... celá správa »
Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) tvrdí, že poslanci NR SR pri obhajobe pozmeňujúceho návrhu k zákonu o osobitnom odvode pre obchodné reťazce predávajúce potraviny zavádzali. Poslanci v pozmeňujúcom návrhu síce dali podľa SAMO výnimku na najmenej rozvinuté okresy, ale len na prevádzky, ktoré majú najviac 10... celá správa »
Prezident SR Andrej Kiska vrátil Národnej rade SR zákon o osobitnom odvode obchodných reťazcov. Poslancom Národnej rady SR navrhol, aby pri opätovnom prerokovaní zákon neprijali ako celok. Informoval o tom v stredu Martin Lipták z tlačového oddelenia prezidenta SR. Parlamentná schôdza, na ktorej sa bude rokovať o osobitnom odvode obchodných... celá správa »
Rozpočet na budúci rok, ktorý počíta s vyrovnaným hospodárením verejnej správy, odobril svojím podpisom aj prezident SR Andrej Kiska. Zavŕšil tak legislatívny proces historicky prvého slovenského návrhu rozpočtu, podľa ktorého by subjekty verejnej správy nemali hospodáriť so schodkom. Podľa trojročného plánu verejných financií by pritom malo... celá správa »
Platy zamestnancov v štátnej a verejnej službe sa od začiatku budúceho roka zvýšia o 10 % a od začiatku roka 2020 o ďalších 10 %. Vyplýva to z nariadení, ktoré na svojom stredajšom zasadnutí schválila vláda. Zvýšenie platových taríf zamestnancov pracujúcich v štátnej a verejnej službe vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa... celá správa »
Slovenský vládny kabinet schválil na svojom stredajšom rokovaní pre piatich investorov investičné stimuly vo výške viac ako sedem miliónov eur. Spoločnosti Schelling Slovakia, LOPAS, Intercable S.R.L, Schur Flexibles Moneta a Miba Sinter by mali na Slovensku preinvestovať necelých 30 miliónov eur. Vďaka plánovaným investičným projektom... celá správa »
Sociálna poisťovňa stanovila referenčnú sumu na rok 2019, ktorá je 444,1 eura. Ako ďalej informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, referenčná suma je hodnota priemerného mesačného starobného dôchodku vyplácaného zo Sociálnej poisťovne (I. dôchodkový pilier). Tá je podmienkou výplaty starobného dôchodku zo starobného sporenia (II.... celá správa »
Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa pokúsil znovu si zabezpečiť kontrolu nad krajinou ničenou čoraz násilnejšími protestmi ponukou daňových úľav pre pracujúcich a penzistov. Prezident vyzval na upokojenie po takmer štyroch týždňoch protestov, ktoré sa začali pre nesúhlas s rastom daní na palivá. Macron v pondelok vyhlásil "mimoriadny... celá správa »

BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vydala od 1. decembra rozhodnutia o poskytnutí priamych platieb pre viac ako 14 tis. žiadateľov. Z celkového počtu to predstavuje 75,4 %. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v tlačovej správe. Ďalšie kolo schvaľovania platieb

... celá správa »
Strana 1 z 251

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner