25. apríl 2024
Facebook
utorok, 25 júl 2017 11:00

Najmenej nezamestnaných je v okrese Galanta, najviac ľudí nemá prácu v Rimavskej Sobote

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. júla (WebNoviny.sk) - Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola minulý mesiac v okrese Galanta. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 2,37 % disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Nasledoval okres Piešťany s mierou evidovanej nezamestnanosti 2,39 % a okres Hlohovec, kde bolo v júni 2,59 % disponibilných nezamestnaných z celkového počtu ekonomicky aktívnych ľudí. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Odporúčame:
Aktualizované: Nezamestnanosť na Slovensku dosiahla historické minimum, Fico chváli zásahy štátu

Šesť okresov s nezamestnanosťou nad 15 percent

Mieru evidovanej nezamestnanosti pod 5 % minulý mesiac dosiahlo 31 okresov na Slovensku. Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci minulého mesiaca vyššia ako 15 % v šiestich okresoch na Slovensku. Z týchto okresov sú tri v Prešovskom kraji, dva v Banskobystrickom kraji a jeden v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci júna v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 21,68 %. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti predstavovala 17,83 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola miera nezamestnanosti 17,80 %. Okres Rožňava vykázal ku koncu minulého mesiaca mieru nezamestnanosti 16,92 %.

Najnižšia nezamestnanosť v histórii

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla ku koncu júna tohto roka 6,90 %. Ide o najnižšiu mieru nezamestnanosti v histórii Slovenska. Oproti máju sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,45 percentuálneho bodu. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 2,55 percentuálneho bodu. Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 187 997 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti máju ide o pokles o 12 394 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 68 618 osôb.

Viac k témam: nezamestnanosť, nezamestnanosť v SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Najmenej nezamestnaných je v okrese Galanta, najviac ľudí nemá prácu v Rimavskej Sobote © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 228 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner