13. apríl 2024
Facebook
utorok, 25 júl 2017 14:00

Spoločnosť Three Square Market sa stane prvou v USA, ktorá začipuje svojich zamestnancov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WISCONSIN 25. júla (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Three Square Market z Wisconsinu sa stane prvou v USA, ktorá začipuje svojich zamestnancov. Firma ponúka zamestnancom možnosť dať si do rúk zadarmo implantovať drobné čipy s vysokofrekvenčnou identifikáciou a tvrdí, že čoskoro sa to stane bežnou praxou aj inde.

Čip v hodnote 300 dolárov

Čip veľký asi ako ryžové zrnko v hodnote 300 dolárov (približne 260 eur) im umožní otvárať dvere, prihlásiť sa do počítača a tiež aj nakupovať potraviny. Záujem oň zatiaľ prejavilo 50 z 85 zamestnancov firmy. "Medzinárodný trh je otvorený a myslíme si, že budúca trajektória celkového podielu na trhu bude ovplyvnená tým, kto podchytí túto oblasť skôr," povedal Patrick McMullan z Three Square Market. Firmu poskytujúcu samoobslužné mini obchody s potravinami spoločnostiam po celom svete inšpirovalo čipovanie vo Švédsku, kde takzvaní bio-hackeri zavádzajú drobné čipy ochotným účastníkom projektu už najmenej tri roky.

Väčšina zamestnancov bez zaváhania súhlasila

Three Square Market okrem toho spolupracuje so švédskou spoločnosťou BioHax na vyvíjaní nových technológií, ktoré sa podľa nich čoskoro stanú novým druhom platidla a spôsobom identifikácie. Namiesto kreditnej karty či telefónu budú mať ľudia medzi palcom a prstami len čip. "Väčšina zamestnancov bez zaváhania súhlasila. Čip neobsahuje GPS a nemá možnosť vás stopovať. Je taký istý ako ten, čo máte v kreditnej karte. Jeho celou podstatou je zvyšovať pohodlie. Trvá dve sekundy ho zaviesť a dve sekundy ho odstrániť," uviedol viceprezident spoločnosti pre medzinárodný rozvoj Tony Danna. Ako ďalej povedal, dúfa, že čipy v budúcnosti nahradia všetko, čo sa nosí v peňaženke, od kreditnej karty cez občiansky preukaz až po kľúče.

Viac k témam: čipovanie zamestnancov, Three Square Market
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť Three Square Market sa stane prvou v USA, ktorá začipuje svojich zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 233 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner