25. apríl 2024
Facebook
piatok, 27 október 2017 10:00

Žiaci základných a stredných škôl si užijú jesenné prázdniny, riaditelia škôl ich môžu aj predĺžiť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 27. októbra (WebNoviny.sk) - Žiakom základných a stredných škôl sa v pondelok začínajú jesenné prázdniny. Prvým vyučovacím dňom po nich bude štvrtok 2. november. Dá sa však predpokladať, že niektorí riaditelia škôl využijú svoju kompetenciu, a na štvrtok a piatok udelia žiakom riaditeľské voľno.

Môžu sa predĺžiť o dva dni

Jesenné prázdniny sa tak môžu predĺžiť o ďalšie dva pracovné dni. Tlačovú agentúru SITA o tom informoval hovorca a tajomník rady expertov Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák. Odporúčame:
Dokument Učiace sa Slovensko nie je v súčasnosti podľa ministerky školstva realizovateľný Školský zákon umožňuje riaditeľovi poskytnúť voľno zo závažných dôvodov. Ide najmä o organizačné a prevádzkové dôvody. „Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna nemôže byť iba svojvôľou, ale vecným vyargumentovaním relevantných dôvodov,“ objasnil v tlačovej správe pre agentúru SITA riaditeľ sekcie rezortných činností Kancelárie ZMOS-u Zdenko Krajčír.

Ďalšie prázdniny na Vianoce

Pri takomto rozhodnutí vzniká oznamovacia povinnosť zriaďovateľovi školy a odboru školstva príslušného okresného úradu v sídle kraja. Rodičia sú v takomto prípade v časovom predstihu informovaní o rozhodnutí riaditeľa. Ďalšie prázdniny budú mať žiaci základných a stredných škôl počas vianočných a novoročných sviatkov, a to od soboty 23. decembra do pondelka 8. januára 2018.

Viac k témam: jesenné prázdniny, školstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Žiaci základných a stredných škôl si užijú jesenné prázdniny, riaditelia škôl ich môžu aj predĺžiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 196 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner