25. apríl 2024
Facebook
piatok, 03 november 2017 20:00

Princ Edward udeľoval na gymnáziu v Bratislave Medzinárodné ceny vojvodu z Edinburghu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) - Princ Edward, syn britskej kráľovnej Alžbety a princa Philipa, navštívil Gymnáziu Jura Hronca, kde podporil mladých účastníkov rozvojového programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Študenti, ktorí rozvíjajú svoj talent, športujú, pomáhajú druhým, tak zažili stretnutie s členom kráľovskej rodiny. Princ Edward sa na bratislavskom Gymnáziu Jura Hronca prihovoril takmer stovke mladých z celého Slovenska. Agentúru SITA o tom informovala komunikačná manažérka programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu Andrea Vrbovská.

S princom sa stretli mladí z viacerých gymnázii

S princom Edwardom sa stretli mladí z Gymnázia Jura Hronca v Bratislave, Gymnázia Angely Merici v Trnave, Gymnázia J. G. Tajovského v Banskej Bystrici či z Centra voľného času v Košiciach. Jedným z ocenených študentov je napríklad Ján Mutkovič, ktorý vypracoval prieskum pre UNICEF o kyberšikane na sociálnych sieťach či Daniel Michalík, ktorý svojpomocne natočil horor.

Študenti majú viac sebadôvery

Mladí sa vďaka systematickej práci na svojich cieľoch v štyroch oblastiach zlepšujú v timemanažmente, pestujú si sebavedomie, vytrvalosť a cieľavedomosť, pomáhajú druhým, zbierajú zážitky či učia sa práci v tíme na dobrodružných expedíciách,” vysvetlil riaditeľ Národnej kancelárie programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu na Slovensku Marián Zachar. Práve Gymnázium Jura Hronca, ktoré princ Edward navštívil, má desiatky účastníkov v programe a je jedným z najväčších miestnych centier na Slovensku. “Študenti majú viac sebadôvery, vidia, čoho sú schopní, najmä pri expedícii. Vedia lepšie plánovať, stanovovať si ciele a systémom malých krokov ich napĺňať,” uviedla riaditeľka gymnázia Renáta Karácsonyová. Po návšteve školy princ Edward ukončil svoju prvú návštevu Slovenska a odletel do Londýna.

Viac k témam: ocenenie, princ Edward
Zdroj: Webnoviny.sk - Princ Edward udeľoval na gymnáziu v Bratislave Medzinárodné ceny vojvodu z Edinburghu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 155 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner