21. jún 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2023 18:00

Služobnú sučku Jenu čuch nesklamal. Colníci vďaka nej našli 188 balení nelegálnych cigariet

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Pri kontrole dodávky s tureckým evidenčným číslom identifikovala služobná sučka Jena z Colného úradu (CÚ) Bratislava tabakové výrobky ukryté na viacerých miestach. Ako informovala hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková, príslušníci finančnej správy našli s jej pomocou 188 balení cigariet medzi sedadlami, stenou odkladacieho priestoru, v palubovej doske či pod plastami na vonkajšej obvodovej strane vozidla. Hliadka príslušníkov CÚ Bratislava vykonávala v septembri kontrolu dopravných prostriedkov na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka. Zastavili aj bielu dodávku s tureckým evidenčným číslom.

28 balení bez označenia

„Do kontroly zapojili Jenu, služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov," uviedla Adamčíková s tým, že sučka zistila svojim vyškoleným čuchom, že tabakové výrobky sa nachádzajú na viacerých miestach v interiéri aj exteriéri vozidla. Spolu našli 188 kusov spotrebiteľských balení cigariet dvoch značiek, pričom 160 kusov bolo označených zahraničnou kontrolnou známkou a 28 balení bolo bez označenia.

Vo vyšetrovaní sa pokračuje

„Vodič dodávky, 56-ročný občan Turecka, priznal vlastníctvo spotrebiteľských balení cigariet, na výzvu hliadky však nevedel preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia," vysvetlila Adamčíková. Celkový počet jednotlivých kusov cigariet bol 3 760, predbežný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na približne 500 eur. Nakoľko išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu, prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.Viac k témam: Čunovo – Rajka, hovorkyňa CÚ Bratislava, Krimi, Pašované cigarety, služobná sučka Jena
Zdroj: SITA.sk - Služobnú sučku Jenu čuch nesklamal. Colníci vďaka nej našli 188 balení nelegálnych cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 27 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner