14. júl 2024
Facebook
utorok, 03 október 2023 22:00

V košickej nemocnici bude platiť zákaz návštev, za blízkymi sa dostanú len výnimočné prípady

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.10.2023 (SITA.sk) - V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach platí od stredy 4. októbra do odvolania zákaz návštev pacientov. Dôvodom je vyšší výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí, ako aj respiračných ochorení.

Chcú zabrániť šíreniu

„Cieľom opatrenia je zabrániť ďalšiemu šíreniu nákazy a eliminovať riziko prenosu na hospitalizovaných pacientov a zdravotnícky personál," informovala hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

Výnimky sú možné

Za istých podmienok sú povolené výnimky zo zákazu. Pri dodržaní pravidiel hygienicko-epidemiologického režimu, s dôrazom na dezinfekciu rúk a prekrytie dýchacích ciest, je možné navštíviť pacientov, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť a sú ťažko chorí alebo umierajúci. „Návštevu v písomnej forme schvaľuje vedúci pracoviska alebo lekár v službe," upozornila Krišková. Výnimka sa vzťahuje aj na návštevy kňazov u ťažko chorých a umierajúcich, a to za účelom podania sviatosti posledného pomazania. Po dohode s personálom tiež bude možné denne medzi 15:00 a 16:00 doniesť pacientom osobné veci.

Viac k témam: Hepatitída A, hovorkyňa UNLP, respiračné ochorenia, Zákaz návštev
Zdroj: SITA.sk - V košickej nemocnici bude platiť zákaz návštev, za blízkymi sa dostanú len výnimočné prípady © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner