22. február 2024
Facebook
streda, 29 november 2023 13:00

Lieky si môžete vybrať aj v zahraničí. Union radí ako postupovať pri žiadosti o preplatenie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.11.2023 (SITA.sk) - Nestihli ste si vybrať liek pred cestou do zahraničia, alebo je váš liek na Slovensku dočasne nedostupný? Union zdravotná poisťovňa potvrdzuje, že podľa platnej legislatívy si poistenci a poistenky môžu zakúpiť liek v členských štátoch Európskej únie. Liek im bude preplatený, ak je hradený z verejného zdravotného poistenia na základe Zoznamu kategorizovaných liekov MZ SR. "So žiadosťami o preplatenie liekov, ktoré si poistenci zakúpili v zahraničí, sa v Union zdravotnej poisťovni stretávame. Poistencom je preplatená suma vo výške ako je hradená na Slovensku podľa Kategorizačného zoznamu liekov MZ SR," uvádza hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová. "Komplexný prehľad o tom, ako je treba postupovať, nájdu poistenci na našej webstránke (Plánujete ošetrenie v zahraničí | Union.sk ), v prípade otázok nás samozrejme môžu kontaktovať." Ako je potrebné postupovať pri kúpe liekov v zahraničí?

  1. Lekársky recept je potrebné mať v papierovej forme a jeho kópiu si ponechať (elektronický recept v štátoch EÚ nie je akceptovaný
  2. Je potrebné ponechať si doklad o zaplatení
  3. Následne treba zaslať žiadosť o preplatenie cezhraničnej zdravotnej starostlivosti spolu s originálom dokladu o zaplatení a kópiu lekárskeho predpisu poštou na adresu poisťovne alebo priniesť na pobočku poisťovne do šiestich mesiacov od zakúpenia lieku v zahraničí.
  4. Link na žiadosť o preplatenie je priamo na webstránke Unionu
Informačný servis

Viac k témam: Lieky, PR, preplatenie liekov
Zdroj: SITA.sk - Lieky si môžete vybrať aj v zahraničí. Union radí ako postupovať pri žiadosti o preplatenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 37 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner