14. júl 2024
Facebook
streda, 22 november 2023 22:00

Aukcia obrazov známych umelcov pomôže ľuďom z Domovov sociálnych služieb na Záhorí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

22.11.2023 (SITA.sk) - Benefičná aukcia obrazov známych umelcov bude vo štvrtok 23. novembra o 17:00 v Divadle Jána Palárika v Trnave. Výťažok pôjde na dostavbu zariadenia podporovaného bývania pre ľudí so zdravotným znevýhodnením a centra pre deti v Borskom Svätom Jure, ktoré vyrastali v detských domovoch.

Obrazy od Benku či Majerníka

Umelecké diela do aukcie darovali známe slovenské osobnosti a rodinní príslušníci umelcov. Medzi dielami budú dražené napríklad obrazy od Martina Benku, Cypriána Majerníka, Ľudovíta Fullu, Imra Weiner-Kráľa, Márie Medveckej a ďalších. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja. „Benefičná aukcia obrazov predstavuje jedinečnú príležitosť podpory klientov zariadení sociálnych služieb, ako aj mladých dospelých z detských domovov. Týmto spôsobom môžeme spoločne prispieť k ich lepšiemu a plnohodnotnejšiemu životu. Každý obraz, ktorý návštevníci dražby získajú, nie je len umeleckým dielom, ale aj symbolom solidarity a pomoci pre tých, ktorí to potrebujú,“ uviedla trnavská vicežupanka Veronika Buc.

Nájdu svoj druhý domov

V podporovanom bývaní nájde podľa nej svoj druhý domov 6 klientok zo župného DSS v Borskom Sv. Jure a 6 klientov zo župného DSS v Moravskom Sv. Jáne v okrese Senica. Dražbu umeleckých diel podporujú aj osobnosti spoločenského a kultúrneho života ako Ady Hajdu, Fedor Gál, Róbert Bezák, Zuzana Vačková, Dorota Nvotová, Sáva Popovič a ďalší.

Viac k témam: Aukcia, benefičná aukcia, Divadlo Jána Palárika, umelecké diela
Zdroj: SITA.sk - Aukcia obrazov známych umelcov pomôže ľuďom z Domovov sociálnych služieb na Záhorí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 48 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner