21. jún 2024
Facebook
streda, 29 december 2021 09:00

Obce a mestá získajú podporu 12 miliónov eur pre amatérsky šport a fyzické zdravie mládeže

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.12.2021 (Webnoviny.sk) - Na podporu amatérskeho športu a fyzického zdravia mládeže pôjde 12 miliónov eur. Z najnovšej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) budú môcť obce a mestá vybudovať pre deti a mládež nové multifunkčné športové haly, vďaka ktorým im vytvoria vhodné podmienky na športové aktivity. V tlačovej správe o tom informoval vedúci tlačového oddelenia MIRRI SR Andrej Ďuríček.

Voľný čas za počítačom

Podľa vicepremiérky a ministerky regionálneho rozvoja Veroniky Remišovej (Za ľudí) výskumy ukazujú, že až dve tretiny školopovinných detí trávia denne viac ako štyri hodiny voľného času za počítačmi, zábavou s mobilmi alebo sledovaním televízie. „Situáciu ešte zhoršila pandémia, pre ktorú prišli tisíce aktívnych detí o možnosť športovať či chodiť na krúžky. Mnohé sa ani po uvoľnení opatrení k svojim predchádzajúcim aktivitám už viac nevrátili. Preto chceme vrátiť šport do regiónov a pomôcť mládeži, aby mohla tráviť svoj voľný čas aktívnym pohybom,“ vyhlásila Remišová.

Pokles aktívneho pohybu

Konferencia, ktorú zorganizovalo Národné športové centrum v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, ako problémové oblasti vyhodnotila pokles pohybovo aktívnej populácie, pokles úrovne pohybovej výkonnosti a pohybovej gramotnosti u detí a mládeže, neefektívnu prácu s talentovanou mládežou a klesajúci počet úspešných športovcov na medzinárodnej úrovni. „Práve multifunkčné športové haly, kde by našli zázemie naraz viaceré športy, môžu byť veľkým prínosom pre rozvoj slovenského športu a fyzického zdravia mladej generácie,“ myslí si Remišová.

Amatérske športové kluby

Ako sa uvádza v tlačovej správe, multifunkčná hala nesmie priamo súťažiť s inou športovou halou rovnakého typu a musí k nej byť umožnený bezodplatný prístup verejnosti. Výlučným používateľom multifunkčnej haly nesmie byť profesionálny športový klub. Projekt umožní pravidelné a udržateľné využívanie tejto infraštruktúry zo strany amatérskych športových klubov a škôl v danej lokalite. Taktiež umožní pravidelné a udržateľné využívanie zo strany detí, mládeže, organizovaných aj neorganizovaných športovcov a širokej verejnosti. Minimálna výška dotácie na jeden projekt nie je stanovená. Maximálne však môže dosiahnuť 1,2 milióna eur, pričom miera spolufinancovania zo strany príjemcu je 10 percent. Žiadosti o dotáciu musia záujemcovia predložiť do konca júna roka 2022.

Viac k témam: Dopravná infraštruktúra, Investície, Multifunkčné ihriská, Oddychová zóna, Šport, Zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Obce a mestá získajú podporu 12 miliónov eur pre amatérsky šport a fyzické zdravie mládeže © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 74 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner